بمناسبت هفته ملی فشار خون، کارکنان مرکز بهداشت شهدای انقلاب غربالگری شدند.

با اقداماتی ساده، می توان از فشارخون خود مطلع شد.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان شيراز- شهداي انقلاب، مسوول  واحد بيماري هاي غير واگير اين مركز، بيماري قلبي عروقي و سكته مغزي را اولين عامل كشنده در سراسر جهان نام برد، كه هر ساله علت مرگ 17/5ميليون نفر يعني در هر 2 ثانيه يك مرگ مي شود.

"مژگان وطن پرست" عوامل خطر بيماري قلبي عروقي و سكته مغزي را فشارخون، كلسترول و قند خون بالا و همچنین مصرف دخانيات نام برد و گفت: اين عوامل علت بیش از 80 درصد مرگ هاي ناشي از بيماري قلبي و سكته مغزي محسوب مي شوند.

وی ادامه داد: افراد مبتلا به فشارخون بالا 3 برابر بيشتر از افراد داراي فشارخون طبيعي در معرض خطر هستند،  بنابراین يكي از راه هاي مهم مبارزه با اين بيماري، اطلاع رساني همگاني است كه با برگزاري روزها و مناسبت هاي ملي و جهاني مي توان تا حدودي به اين هدف دست يافت

 

.

 

مسوول واحد بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای انقلاب با بيان اينكه، فشارخون بالا هیچگونه علائم آشكاري ندارد افزود: هر فرد بايستي از فشارخون، عوامل و ميزان خطر مربوط به آن مطلع باشد، که این امر می تواند به سادگی، با اندازه گیری فشار خون توسط خود افراد و یا مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی مشخص مي شود.

 

 

"وطن پرست" با اشاره به شناسايي و كنترل فشارخون بالا، از طريق تغيير در شيوه زندگي، اضافه كرد: براي پيشگيري از عوامل خطر در این بیماری، ارتقاي سطح سلامت جامعه و كاهش بار بيماري، از راهبردهاي مؤثر و قابل قبول است كه بايد با تغيير رفتارهاي خطر ساز و اصلاح شيوه هاي زندگي آن را اصلاح کرد.

گفتنی است در همین راستا، بمناسبت هفته ملی فشار خون، از بیش از 60 نفر از کاکنان ستادی این مرکز، غربالگری فشار خون صورت گرفت.

 

پایان خبر

 

تاریخ
1397/03/31
تعداد بازدید:
34