راهکارهای تداوم و پایداری در زندگی مشترک زوجین

افزایش فاصله بیش از حد در فرزندآوری، موجب کاهش فرصت های باروری سالم می شود.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان شيراز- شهداي انقلاب، كارشناس برنامه باروري سالم اين مركز، افزايش سن ازدواج و تاخير در بارداري اول را موجب از دست رفتن فرصت باروري سالم برشمرد و گفت: اين تاخير هرگونه ناباروري احتمالي را از نظر پوشيده نگاه داشته و سبب از دست رفتن فرصت تشخيص زودرس ناباروري مي گردد.

"فاطمه پوريزدي" حداقل فاصله مطلوب بين دو بارداري از نظر ابعاد سلامت را سه تا پنج سال اعلام كرد و افزود: افزايش فاصله بين بارداري ها به بيش از پنج سال موجب كاهش فرصت هاي باروري سالم و افزايش مخاطرات براي مادر و كودك خواهد شد.

وي افزايش بيش از حد فاصله بين فرزندان را باعث كاهش امكان دستيابي به تعداد فرزند دلخواه  و از دست رفتن فرصت بارداري با بهترين شرايط در يك خانواده عنوان كرد و ادامه داد: با توجه به روند شيوع بيماري هاي غير واگير در كشور، با افزايش سن خطر ابتلا به این بيماري ها نيز بالا خواهد رفت. 

"پوريزدي" همچنین در زمينه ازدواج و زندگی شاد و پايدار گفت: براي زنده نگه داشتن عشق بايستي زوجين نسبت به هم ابراز محبت داشته و به يكديگر متعهد باشند.

او ايجاد صميميت بين زوجين و فعاليت در جهت منافع يكديگر را از ديگر راهكارهاي تداوم عشق نام برد و اضافه کرد: همديگر را به سمت رشد و تعالي بيشتر تشويق نمايند و در فعاليت هاي ورزشي و تفريحي حضور مشترك داشته باشند، همچنین به حريم خصوصي يكديگر احترام بگذارند و در زمان هايي خاص به يكديگر فرصت تنها ماندن بدهند.

کارشناس برنامه باروری سالم مرکز بهداشت شهدای انقلاب، قبول مسئوليت در زندگي مشترك و انجام وظايف محوله بدون شكايت و منت گذاري را يكي ديگر از راه هاي پایداری بين زوجين دانست، و بر حل و فصل مناقشات با استفاده از گفتگو در فضاي آرام و عاري از خشونت تاكيد كرد.

گفتني است اين برنامه آموزشي به همت واحد سلامت خانواده و جمعيت مركز بهداشت شهداي انقلاب براي تعدادي از زوجین تحت پوشش انجمن خيريه مهدي فاطمه (عج)  برگزار شد.

 

پایان خبر

 

تاریخ
5579/03/31
تعداد بازدید:
40